تماس
بررسی اینکه چگونه کالا را از طریق باربری ارسال کنیم؟

بررسی اینکه چگونه کالا را از طریق باربری ارسال کنیم؟

انتقال کالا و بار امروزه به دغدغه بسیاری از مردم جهان تبدیل شده است. شاید در گذشته فقط تجار بودند که برای انتقال بار باید اقدام می‌کردند اما با توجه به اینکه امروزه بسیاری از مردم کالاهای خودشان را از راه دور سفارش می‌دهند و از شرکت تولید کننده یا فروشنده درخواست می‌کنند کالا را برای آنها ارسال کند، مسئله انتقال بار اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

شیوه های مختلفی برای انتقال بار وجود دارد اما قطعاً یکی از بهترین آنها باربری است. باربری در واقع انتقال یک محموله در هر حجم و تعدادی که باشد از یک نقطه به نقطه دیگر است. باربری هم به صورت فردی انجام می شود و هم شرکت هایی هستند که در این زمینه فعالیت دارند و وظیفه حمل بار مردم را بر عهده می گیرند.  ممکن است این سوال برای شما هم ایجاد شود که چگونه کالا را از طریق باربری ارسال کنیم؟

در باربری شما می‌توانید از وسایل مختلف و مسیرهای گوناگون استفاده کنید. شما می توانید از مسیر زمینی و به وسیله اتوبوس یا کامیون محموله های خودتان را انتقال دهید یا از مسیر دریا و کشتی برای انتقال بارهای خودتان استفاده کنید. همچنین می توانید از مسیر هوایی و با استفاده از هواپیماهای باربری برای انتقال بار خودتان در مسیر های داخلی و خارجی اقدام کنید.

البته در طول سالیان اخیر یک شیوه خاص در باربری پدید آمده است که به آن اتوبار گفته می‌شود. اتوبار وظیفه حمل اثاثیه یک منزل را بر عهده دارد. با توجه به این که وظیفه این نوع خاص باربریها ایجاب می‌کند که آنها بیشتر در محدوده شهرستان خودشان فعالیت داشته باشند معمولاً اتوبار های یک مجموعه جدا تشکیل می دهند. اما باربری ها عمدتاً وظیفه انتقال محموله بین چند شهرستان، استان و یا کشور را دارند و از این نظر حوزه مسئولیت آنها بسیار گسترده تر و پیچیده تر می باشد. طبیعتاً هرچه حوزه مسئولیت آنها بزرگتر باشد وظایف آنها هم سنگین تر است. در ادامه مطلب سعی می‌کنیم نکات مختلفی در مورد باربری و انواع آن خدمت شما بیان کنیم و امیدواریم مفید و موثر واقع شویم.

چگونه کالا را از طریق باربری ارسال کنیم؟

بررسی اعتبار شرکت در اینکه چگونه کالا را از طریق باربری ارسال کنیم؟

طبیعتاً قبل از اینکه شما با یک شرکت باربری همکاری داشته باشید ابتدا باید اعتبار آن را بررسی کنید برای همین منظور در ادامه به بررسی این اعتبار یک شرکت می پردازیم در شرایطی که چگونه کالا را از طریق باربری ارسال کنیم؟

بررسی فعالیت های شرکت از ملاک قانونی

برای سنجش اعتبار یک شرکت باربری ابتدا شما باید بررسی کنید آن شرکت قانونی است و فعالیت‌های آن رسمی باشد یا به صورت غیررسمی فعالیت می کند. تا جایی که امکان دارد با شرکت هایی همکاری داشته باشید که فعالیت های آنها قانونی باشد. همکاری با شرکت های قانونی و رسمی خطرات احتمالی را برای انتقال محموله کاهش می دهد. همچنین در صورت بروز هر مشکلی شما راحت تر می توانید از این شرکت ها شکایت کنید و پیگیری‌های قانونی را انجام دهید.

مقرون به صرفه بودن خدمات باربری

یکی دیگر از مواردی که در بررسی اعتبار یک شرکت باید به آن توجه داشته باشید مقرون به صرفه بودن خدمات باربری است. در واقع شما باید به دنبال شرکتی باشد که خدمات باربری خودش را با قیمت منصفانه که مورد تایید اتحادیه واقع شده است انجام دهد. البته توجه داشته باشید که نرخ خدمات باربری درون شهری و برون شهری تفاوت های زیادی دارد و همچنین نوع وسیله نقلیه هم در بالا یا پایین بودن قیمت تاثیر گذار است پس این موارد را هم در بررسی قیمت پیشنهادی شرکت باربری لحاظ کنید.

پیروی از استانداردهای باربری

یکی دیگر از مواردی که باید مورد توجه قرار دهید این است که شرکت مدنظر شما از استانداردهای باربری پیروی کند. زمانی که شرکت باربری استانداردها را مد نظر قرار دهد به کالاهای شما کمترین آسیب وارد می شود. طبیعتاً رعایت استانداردها باعث می شود شما با خیال راحت تر اقلام خودتان را در اختیار شرکت باربری قرار دهید.

پشتیبانی آنلاین و تلفنی

بدون پشتیبانی چگونه کالا را از طریق باربری ارسال کنیم؟ قطعاً نمی توان بدون پشتیبانی این کار را انجام داد و شما حتما باید در انتخاب شرکت به این موضوع هم توجه داشته باشید. همواره شرکت هایی را انتخاب کنید که بهترین شیوه پشتیبانی آنلاین و تلفنی را داشته باشند و شما به راحتی بتوانید انتقال بار خودتان را پیگیری کنید.

دسترسی آسان به شرکت

همیشه شرکتی را برای باربری انتخاب کنید که دسترسی شما به آن آسان باشد. هرچه دسترسی شما به شرکت باربری آسانتر باشد بهره برداری از خدمات آن راحت تر می شود. از طرفی هزینه هایی که بابت انتقال باید پرداخت کنید هم کاهش پیدا می‌کند. یکی دیگر از ویژگی های دسترسی آسان به شرکت باربری این است که راحت تر می توانید از خدمات پشتیبانی شرکت باربری استفاده کنید.

بررسی اعتبار شرکت باربری

آشنایی با مراحل اینکه اینکه چگونه کالا را از طریق باربری ارسال کنیم؟

زمانی که شما می خواهید برای انتقال کالاهای خودتان از طریق باربری اقدام کنید همواره دو مسیر برای انجام این کار پیش روی شما قرار دارد. شما می‌توانید به صورت حضوری به شرکت باربری مراجعه نمایید و در آنجا برای انتقال کالاهای خودتان اقدام کنید. در مراجعه حضوری شما باید فقط چند فرمه مشخصات کالا و مقصد آن را کامل کرده و در اختیار مسئولین آن شرکت برای انتقال کالا قرار دهید.

شیوه دوم انتقال کالا از طریق شرکتهای باربری استفاده از سامانه باربری است که آن شرکت به شما معرفی می کند. با توجه به اینکه در طول سالیان اخیر بیشتر مردم امور روزانه خودشان را از طریق اینترنت پیگیری می کنند، استفاده از شیوه دوم در بین مردم متداول تر و رایج تر است. زمانی که قرار است به شیوه اینترنتی کار انتقال کالا را انجام دهید باید مراحل را پشت سر بگذارید. اما قطعاً این سوال برای شما هم وجود دارد که در روش آنلاین چگونه کالا را از طریق باربری ارسال کنیم؟

ثبت نام در سامانه شرکت باربری

در گام اول شما باید در سامانه شرکت باربری مد نظر خودتان ثبت نام کنید. معمولاً برای ثبت‌نام در چنین سامانه‌هایی داشتن کد ملی و شماره همراه کافی است. نسبت به اینکه چه عددی را در هنگام ثبت نام به عنوان رمز خودتان انتخاب می‌کنید دقت داشته باشید چرا که در دفعات بعدی ورود به سامانه به آن احتیاج خواهید داشت.

تعیین مشخصات مبدأ و مقصد کالا

بعد از آنکه مراحل مربوط به ثبت نام خودتان در سامانه را انجام دادید باید مشخصات مربوط به مبدا و مقصد کالا را مشخص کرده و آنها را به صورت کاملا دقیق در سامانه وارد کنید. توجه داشته باشید انتقال کالا بر اساس اطلاعات داده شده توسط شما به سامانه انجام می‌شود و آدرس مبدا و مقصد کالا را به صورت کاملا دقیق وارد نمایید.

تعیین مشخصات کالای صادراتی

پس از وارد کردن اطلاعات مربوط به مبدا و مقصد شما باید مشخصات کالاهای ارسالی خودتان را هم در سامانه وارد کنید. یعنی باید مشخص کنید که قرار است چه چیزی برای مقصد خودتان ارسال نمایید. همچنین شما باید حجم و وزن بسته های ارسالی خودتان را مشخص کرده و آنها را بر اساس تعدادشان در سامانه وارد کنید.

انتخاب نوع وسیله نقلیه انتقال بار

یکی دیگر از مراحل ای که در انتقال بار به شیوه باربری شما باید انجام دهید انتخاب نوع وسیله نقلیه برای این کار است. شما باید بر اساس میزان و نوع باری که قرار است منتقل کنید وسیله نقلیه مناسب برای آن را انتخاب کنید. مثلا اگر قرار است بسته های کوچک را درون شهر خودتان انتقال دهید می توانید از موتورسیکلت برای باربری استفاده کنید اما وقتی قرار است به این شهرها انتقال کالا را انجام دهید حتماً باید از وانت بارهای سبک و سنگین کمک بگیرید. توجه داشته باشید که استفاده از وسایل نقلیه تعرفه های جداگانه دارد و در هزینه شما بیشترین تاثیر را می‌گذارد. در واقع به نفع شما است که برای مسیرهای کوتاه و سطح های کم حجم را با موتورسیکلت ارسال کنید تا هزینه کمتری پرداخت نمایید.

تطبیق مبالغ پیش فاکتور با هزینه های معین در سامانه

بعد از اینکه تمامی این مراحل را پشت سر گذاشتید سامانه پیش فاکتور را برای شما ارسال می کند. بعد از آن که پیش فاکتور را دریافت کردید حتماً آن را با تعرفه های هزینه‌ای که در سامانه قرار دارد تطبیق دهید و پس از مطمئن شدن از صحت هزینه ها با اتصال به درگاه بانکی هزینه های مربوط به باربری را پرداخت نمایید. موارد مختلفی در تعیین هزینه باربری نقش دارند که مهمترین آنها نوع کالا، حجم و تعداد آن، مسافت انتقال کالا و وسیله ای که برای این انتقال انتخاب می‌شود است.

مراحل ارسال کالا از طریق باربری

آشنایی با برخی اصطلاحات مهم باربری

آشنایی با برخی اصطلاحات اهمیت زیادی در این دارد که چگونه کالا را از طریق باربری ارسال کنیم؟

طبیعتاً این آشنایی اهمیت زیادی دارد و باعث می شود شما در مورد واژه هایی که شرکت باربری استفاده می کند آگاهی کامل را داشته باشید. مثلاً یکی از مهمترین این واژه ها باندل است. باندل به وسایل و بار های چوبی و فلزی در هنگام باربری گفته می شود.
یکی دیگر از واژه هایی که معمولاً در کار باربری به شدت مورد استفاده قرار می گیرد عداتول است. این عبارت نیز برای بار هایی گفته می‌شود که پرتراکم باشند مثل شکر یا نمک و پنبه. در کار باربری به محصولاتی که به صورت بسته بندی شده به خارج از کشور انتقال داده شوند فریت بار می گویند. اگر در کاربری وارد شوید احتمالاً با واژه کارگو زیاد برخورد کنید. این واژه برای تاجرانی استفاده می‌شود که قصد دارند محصولات خودشان را از طریق دریا و هوا به کشورهای دیگر صادر کنند.

اصطلاحات مهم باربری

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است
×

حساب کاربری

برای استفاده از خدمات صادرات 98، وارد حساب کاربری خود شوید.
question