تماس
روش حمل کانتینر بصورت FCLچگونه است؟

روش حمل کانتینر بصورت FCLچگونه است؟

اگر به دنبال موفقیت در دنیای تجارت هستید باید با تمامی شیوه های فعالیت در این جهان پر زرق و برق آشنا شوید. حمل و نقل کالا یکی از مهمترین دغدغه های هر تاجر محسوب می شود. با وجود این که شیوه های متعددی برای انتقال یک کالا وجود دارد اما پیدا کردن مناسبترین و بهترین شیوه برای یک تاجر همیشه نوعی دردسر است. برای مسیرهای طولانی معمولاً تجار از حمل و نقل دریایی برای انتقال کالا استفاده می کنند.

نقل و انتقال دریایی کالاها نیز در شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود که تاجران باید بر اساس شرایط خودشان یکی از این شیوه ها را انتخاب کنند.معمولاً برای انتقال کالا از طریق دریا تجارب این روش LCL و FCL باید یکی از آنها را انتخاب نمایند. روش LCL بیشتر برای تاجران مناسب است که تازه کار باشند یا سرمایه کافی برای حمل و نقل کالا های زیادی در اختیار نداشته باشند. اما روش حمل کانتینر بصورت  FCLبیشتر برای تاجرانی مناسب است که به دنبال حمل و نقل های سنگین در مسیرهای دریایی هستند.

روش حمل کانتینر بصورت FCLبه معنای این است که شما می‌توانید از ظرفیت کامل یک کانتینر برای حمل و نقل کالاهای خودتان از مسیر دریایی اقدام کنید. این در حالی است که در شیوه ال سی ال شما فقط می توانید بخشی از یک کانتینر را برای کالاهای خودتان مورد استفاده قرار دهید. در روش FCL شما دردسر کمتری برای انتقال کالا در مقایسه با روش دیگر دارید.

در انتقال کالا به این شیوه مهمترین کاری که شما باید انجام دهید این است که اندازه ظرفیت کانتینر های مورد نظر خودتان را تعیین کنید. استفاده از این شیوه این مزیت مهم را برای شما دارد که برای هماهنگی کالاها فقط باید با خریدار یا فروشنده و شرکت حمل کننده کالا ارتباط برقرار کنید و هیچ نیازی به ارتباط با شخص دیگری ندارید. این در حالی است که در روش ال سی ال شما باید با دارندگان کالاهای مشترک در کانتینر نیز مذاکره داشته باشید.

روش حمل کانتینر بصورت FCL

ویژگی های روش حمل کانتینر بصورت FCL

یکی از موضوعاتی که به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب را برای روش حمل و نقل دریایی در تجارت داشته باشید بررسی ویژگی های مربوط به آن روش است. به همین دلیل در ادامه به بررسی ویژگی های روش حمل کانتینر بصورت  FCLمی پردازیم تا شما با این شیوه بیشتر آشنا شوید:

هزینه:

اولین ویژگی که حمله کشتی به این شیوه برای شما به همراه دارد ارزانتر بودن آن است. در واقع شما در روش FCL هزینه به مراتب کمتری نسبت به LCL پرداخت می کنید. در این هزینه کمتر همین است که شما در شیوه ال سی ال باید بر اساس هر متر مکعبی که از فضای کانتینر اشغال می‌کنید هزینه مربوط به آن را بپردازد اما در روش FCL شما هزینه کل کانتینر را پرداخت می کنید و البته هزینه کل کانتینر زمانی که یک جا حساب شود از زمانی که به صورت متر مکعب محاسبه شود ارزان تر است.

سرعت:

در حمل و نقل و تجاری، سرعت انتقال اهمیت بسیار زیادی دارد. در واقع شما بر اساس تحلیل هایی که انجام می دهید در زمان مشخص باید محموله را دریافت کرده و آن را در بازار به فروش برسانید تا به درآمد پیش‌بینی‌شده خودتان برسید. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم از روش حمل کانتینر بصورت  FCLکه سرعت بیشتری در مقایسه با روش ال سی ال دارد استفاده کنید تا در مدت زمانی کوتاه بتوانید محموله های خودتان را در بازار داخلی به فروش برسانید.

صرفه جویی:

طبیعتاً هر چه سرعت حمل و نقل شما در تجارت بیشتر باشد فرآیند بارگیری محموله و تخلیه آن نیز در مدت زمان کوتاه تری انجام می شود و این موضوع سبب صرفه جویی در زمان برای شما می گردد. از طرفی همانطور که در در ابتدا هم خدمت شما بیان کردیم هزینه این روش بسیار پایین است پس شما علاوه بر زمان در هزینه خودتان هم صرفه جویی کرده اید و به این شکل توانسته اید با روش مناسب محموله های خودتان را از یک مسیر طولانی به به مقصد برسانید.

ویژگی های روش حمل کانتینر بصورت FCL

امنیت:

یکی از موضوعات مهم دیگری که در روش FCL به عنوان یک ویژگی و مزیت شناخته می شود امنیت بسیار خوب محموله در این شیوه انتقال است. در حقیقت از آنجایی که شما و فروشنده یا خریدار کالا تنها افرادی هستید که امکان دسترسی به کالا را دارید و در کانتینر نیز به جز محموله شما محموله دیگری وجود ندارد خطره خسارت به کالاها کاهش پیدا می‌کند. البته شما می توانید این خطر را با بیمه کردن کالا های تان به طور کامل رفع کنید اما همین که شریک دیگری در انتقال بار نداشته باشید یک مزیت مهم برای شما محسوب می شود. ضمناً نظارت و توجه شرکت حمل کننده بار نیز به طور کامل معطوف به محموله شما می شود و آن ها به صورت مرتب گزارش روند ارسال بار را به شما می دهند.

حجم کالا:

تمام ویژگی هایی که تا اینجا بیان کردیم به نوعی مزایای روش حمل کانتینر بصورت FCL بوده است. حجم محموله و کالا هم می توان گفت این روش ویژگی مثبت و هم می توان گفت ویژگی منفی دارد. ویژگی مثبت از این جهت است که شما می‌توانید محموله زیادی را را به داخل کشور وارد کنید و یا به کشور دیگری ارسال نمایید. این ویژگی بیشتر برای تجارت با سابقه و یا افرادی که با سرمایه زیادی وارد بازار شده اند اهمیت دارد. از طرفی اینکه شما نمی توانید حجم کمی کالا را با استفاده از این روش انتقال دهید یکی از معایب آن هم است. این ویژگی هم برای افراد تازه کار و یا تجاری که سرمایه کمی دارند بیشتر مد نظر می باشد. تو جار تازه کار و با سرمایه کم بهتر از روش ال سی ال برای انتقال محموله استفاده کنند.

ویژگی های مهم روش حمل کانتینر بصورت FCL

نکات مهم در روش حمل کانتینر بصورت FCL

در روش حمل کانتینر بصورت  FCLشما باید نکات مختلفی را مد نظر قرار دهید. اولین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای این شیوه حتماً باید با برنامه ریزی عمل کنید. در حقیقت تمام ویژگی ها و مزایایی که در بخش قبلی خدمت شما بیان کردیم همانند یک شمشیر دو لبه عمل می‌کند. مثلاً اینکه تمام کانتینر در اختیار شما است باعث می شود احتمال خسارت به کالاهای شما کاهش پیدا کند اما همین موضوع هنگام بارگیری محموله در مقصد موضوع را کم پیچیده می‌کند.

در آن زمان شما با دو گزینه رو به رو هستید. اولین که کالاهای خودتان را در یک کامیون بارگیری کرده و از آن طریق نسبت به انتقال آنها به انبار خودتان اقدام کنید. همچنین شما می‌توانید از یک بالابر یا هر وسیله دیگری که امکان انتقال کالا بر روی زمین را داشته باشد استفاده کنید و محموله خودتان را بر روی زمین قرار دهید تا بعداً در مورد آن تصمیم گیری نمایید. ضمناً با توجه به اینکه تمام کالای شما قرار است به وسیله شرکت حامل و حمل کننده در اختیارتان قرار بگیرد اول نسبت به آن شرکت اطمینان حاصل کنید.

ممکن است آن شرکت محموله های شما را دستکاری کرده و کالاهایی در اختیارتان قرار دهد که از نظر کیفیت سطح پایین تری داشته باشند. یکی از موضوعات دیگری که باید مد نظر قرار دهید این است که از زمان انتقال کالا در مبدا به طور پیوسته روند انتقال آن را پیگیری کنید تا بتوانید در مقصد با یک برنامه ریزی مناسب کالا را به انبارهای خودتان انتقال داده و از آن طریق وارد بازار کنید. به هیچ وجه به دنبال دور زدن موارد قانونی هم نباشید. با استفاده از شیوه های قانونی هم می توان درآمدهای بی نظیر و منحصر به فردی کسب کرد بدون آنکه دردسری برای خودتان ایجاد کنید.

نکات مهم در روش حمل کانتینر بصورت FCL

فرآیند انجام روش حمل کانتینر بصورت FCL

برای انجام روش حمل کانتینر بصورت FCL شما باید فرآیند خاصی را طی کنید. در ابتدا شما باید یا یک نماینده قابل اعتماد در محل مبدا پیدا کنید و مراحل انتقال کالا را با هماهنگی انجام دهید یا اینکه از یک شرکت حمل کننده برای انتقال بار استفاده نمایید. نماینده محلی شرکت حمل کننده ابتدا با تامین کننده محموله ارتباط برقرار می کند و زمانبندی ارسال کالا را تنظیم می نماید. بعد از این که محموله آماده ارسال شد شرکت حمل کننده کانتینر های مورد نظر را برای بارگیری کالا بر روی کشتی انتقال می دهد. قبل از این که محموله بر روی کشتی قرار بگیرد باید به طور کامل توسط گمرک مبدا بررسی و روند ارسال آن مورد تایید قرار بگیرد.

بعد از آنکه کشتی حامل بار مسیر خود را طی کرد و به مقصد رسید شما باید آن را در یکی از بنادر بارگیری نمایید و پس از انجام مراحل ترخیص آن در گمرک کالاها را بسته بندی کرده و به انبار خودتان ارسال کنید. توجه داشته باشید که تمامی این مراحل باید با نظارت کامل شما انجام شود و مراقب باشید هیچگونه ایرادی در کار اتفاق نیفتید. در صورتی که می خواهید روند انتقال را راحت تر انجام دهید هم می توانید تمامی مراحل گفته شده را بر عهده یک شرکت قابل اعتماد بگذارید و خیال خودتان را راحت کنید.

فرآیند انجام روش حمل کانتینر بصورت FCL

روش اعتبار سنجی مشتری خارجی

۹۹۹,۰۰۰ تومان

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است
×

حساب کاربری

برای استفاده از خدمات صادرات 98، وارد حساب کاربری خود شوید.
question