تماس
روش های انتقال پول در تجارت چگونه است؟

روش های انتقال پول در تجارت چگونه است؟

تاجری می تواند موفق باشد که با مشکلات موجود در دنیای تجارت آشنا شود و راهکارهای مقابله با این مشکلات را فرا بگیرد. اگر یک تاجر بدون توجه به چالش هایی که در آینده در بازارهای تجاری دارد وارد این بازارها شود قطعاً مشکلات زیادی خواهد داشت و ممکن است به درآمدی که مدنظر خود قرار داده است نرسد. یکی از مشکلات و چالش هایی که همواره در بازارهای تجاری وجود دارد مسئله انتقال پول می باشد. زمانی که شما وارد دنیای تجارت شوید با انواع مختلفی از روش های انتقال پول در تجارت مواجه می گردید.

در بسیاری از کشورهای دنیا امکان استفاده از اکثر این روش ها وجود دارد. اما کشور ما اینگونه نیست. کشور ما از نظر انتقال پول با محدودیت هایی به دلیل تحریم‌های بانکی بین المللی مواجه است. این موضوع کار شما را قطعاً سخت‌تر خواهد کرد اما آشنایی با روش های انتقال پول در تجارت می تواند به شما کمک کند تا راهکارهای مناسب برای مقابله با این چالش پیدا کنید. البته توجه داشته باشید تمام این مشکلات مالی برای انتقال پول که خدمت شما بیان کردیم صرفاً برای معاملات بین المللی است.

در حقیقت شما برای ارتباط با بانک های بین المللی در دیگر کشورها مشکل خواهید داشت و باید سعی کنید این مشکل را رفع نمایید. اما تاجران ایرانی برای انتقال پول در داخل کشور مشکل چندانی نخواهند داشت و می توانند از روشهای رایج انتقال پول در تجارت در کشور خودمان استفاده کنند. حال شاید این سوال برای شما ایجاد شود که روش های انتقال پول در تجارت، چه مدل داخلی و چه مدل خارجی آن چگونه هستند و ما به چه شکلی می توانیم از آنها استفاده کنیم.

در ادامه این مطلب سعی می‌کنیم نکاتی در مورد این روشها خدمت شما بیان کنیم. البته با توجه به اینکه روش های انتقال پول بین المللی و داخلی تفاوت هایی با هم دارند سعی می‌کنیم توضیحات مربوط به آنها را در بخش‌های متمایزی خدمت شما بیان کنیم. همراه ما باشید تا در کنار یکدیگر دانش خودمان را در دنیای تجارت افزایش دهیم و روش های انتقال پول را بهتر از گذشته فرا بگیریم.

روش های انتقال پول در تجارت

روش های انتقال پول در تجارت داخلی چگونه است؟

طبیعتاً زمانی که قرار است شما از روش های انتقال پول در تجارت داخلی صحبت کنید باید به سراغ بانک های دولتی و خصوصی کشورمان بروید.

سیستم بانکی

یکی از ویژگی هایی که سیستم بانکی کشور ما دارد این است که از اولین بخشهایی بوده است که با پیدایش اینترنت، شبکه اینترنتی بانکی ایجاد کرده است. این موضوع سبب شده است که روشهای جدیدی برای انتقال پول در تجارت کشور ما ایجاد شود. در گذشته شما برای انتقال پول، لازم بود به بانک مراجعه کنید و در آنجا مراحل این انتقال را با صرف وقت زیاد به انجام برسانید. تلف شدن زمان زیادی که در این فرایند ها به وجود می‌آمد مشکل بزرگی برای تاجران بوده است.

در واقع آن ها یا باید خودشان بخشی از زمان کاری را برای رسیدگی به امور انتقال پول تخصیص می دادند یا اینکه شخصی را برای صرفاً موارد بانکی و انتقال پول انتخاب می کردند. اما امروزه با استفاده از شبکه های اینترنتی که بانک ها ایجاد کرده‌اند، تاجران می‌توانند از محل کار یا منزل خودشان و با استفاده از اپلیکیشن های موبایل یا درگاه های بانک الکترونیک بسیاری از امور بانکی خودشان را انجام دهند و مبالغ مختلف را منتقل کنند.توجه داشته باشید که انتقال پول در اینترنت محدودیت زیادی ندارد و شما حتی می توانید مبالغ بسیار زیاد را از همین شیوه برای شرکای تجاری خودتان انتقال دهید.

انتقال کارت به کارت

البته دقت داشته باشید که در میان روشهای انتقال پول در تجارت داخلی کماکان استفاده از روش انتقال کارت به کارت بهترین شیوه محسوب می‌شود. روش های پایا و ساتنا از دیگر روش های انتقال پول در تجارت داخلی ما هستند که شما می توانید از آنها هم استفاده کنید. ا

انتقال پول با چک

لبته شاید این سوال در ذهنتان ایجاد شود زمانی که قصد ندارید پول را به صورت کامل به طرف مقابل انتقال دهید باید چه کاری انجام دهید؟ در این شرایط شما باید از همان شیوه های قدیمی چک دادن استفاده کنید. یعنی مبلغی که باید به طرف مقابل پرداخت کنید را در طی چند چک و با مدت زمان مناسب برای پرداخت به او بدهید.

این شیوه ممکن است مشکلاتی برای شما ایجاد کند اما برای تجارت های بزرگ ناگزیر هستید از آن استفاده کنید. این نکته را هم باید خدمت شما بیان کنیم که برای انتقال مبالغ سنگین در شبکه بانکی حتماً باید اطلاعات حساب طرف مقابل تان مثل شماره شبای او را در اختیار داشته باشید. با استفاده از شماره شبا شما می‌توانید مبالغ را بدون محدودیت برای طرف مقابل خودتان در تجارت انتقال دهید.

روش های انتقال پول در تجارت داخلی

روش های انتقال پول در تجارت؛ آشنایی با روش های انتقال ارز به ایران

گاهی اوقات شما در تجارت فروشنده هستید و از طریق صادراتی که انجام می دهید می خواهید به درآمد برسید.  طبیعتاً زمانی که شما با دیگر کشورها معاملات تجاری انجام می دهید و محصولات آنها را می فروشید آنها باید وجه این معاملات را مطابق ارزی که قبلاً به توافق رسیده اید برای شما ارسال کنند. ارسال پول از خارج از کشور به داخل کشور ما به این آسانی ها نیست.

در گذشته تاجران از شبکه بانکی برای انتقال وجه استفاده می‌کردند اما این موضوع اکنون در کشور ما امکان پذیر نیست چرا که ما تحت فشار تحریم های خارجی هستیم و امکان ارتباط با بانک‌های بین‌المللی را نداریم. پس برای دریافت پول های خودمان در این شرایط باید چه کاری انجام دهیم. شما باید از جدیدترین و نوین ترین روش های انتقال پول در تجارت استفاده کنید. برخی از این روشها را در ادامه خدمت شما توضیح می‌دهیم:

پی پال:

یکی از جدیدترین و جالب ترین روش های انتقال پول در تجارت نوین جهانی استفاده از کیف پول های الکترونیکی مثل پی پال است. پی پال می تواند انتقال پول از خارج به داخل کشور ما را برای شما به صورت اینترنتی انجام دهد. زمانی که قرار است از این شبکه اینترنتی مالی استفاده کنید می‌توانید یکی از حساب های پرسونال، بیزینس و پریمیر را تشکیل دهید. البته برای شما که قرار است پول را به داخل کشور انتقال دهید بهترین راه افتتاح حساب پرسونال است. پیشنهاد می کنیم در کنار حساب پرسونال حتما برای کارهای تجاری خارجی خودتان حساب بیزینس هم در این شبکه افتتاح نمایید. پی پال از اکثر ارزهای رایج جهان پشتیبانی به عمل می آورد و شما می توانید به صورت روزانه حداکثر ۱۰ هزار دلار در این شبکه انتقال دهید.

ویزا کارت:

ویزا کارت یا مسترکارت یکی دیگر از شیوه‌های رایج انتقال پول در تجارت نوین جهانی است. در گذشته از این کارتها صرفاً برای خرید از آمازون و پرداخت هزینه آزمون هایی مثل آیلتس و تافل استفاده می شده است اما امروزه با این کارت های فیزیکی شما می توانید عملیات انتقال پول به داخل کشور را هم انجام دهید.

وب مانی:

وب مانی شباهت بسیار زیادی به پی‌پال دارد و  برخلاف بسیاری از کیف پول های الکترونیکی هنوز هم کشور ما را تحریم نکرده است و شما به صورت کاملا قانونی از داخل کشور می توانید افتتاح حساب در این شبکه انجام دهید. شما با استفاده از کیف پول وب مانی می توانید به راحتترین شکل ممکن انتقال پول را انجام داده و حتی برای پرداخت های بین المللی خودتان به دیگر کشورها هم می‌توانید از این شبکه بهره ببرید. به جرات می‌توان گفت وب مانی یکی از بهترین و راحت ترین روش های انتقال پول و ارز در کشور ما است.

آشنایی با روش های انتقال ارز به ایران

روش های انتقال پول در تجارت بین المللی

تمام مواردی که تا اینجا خدمت شما بیان کردیم بر اساس شرایط جاری کشور خودمان بوده است و این در حالی می‌باشد که کشورهای دیگر که محدودیت‌های تجاری و اقتصادی ندارند می‌توانند کماکان از روش های بین المللی انتقال پول استفاده کنند. برخی از روش های انتقال پول در تجارت جهانی را در ادامه خدمت شما توضیح می‌دهیم:

چک ارزی:

یکی از بهترین و معتبرترین روش های انتقال ارز از کشوری به کشور دیگر استفاده از چه ارزی می باشد. مطابق این چک شما یا طرف مقابلتان مبلغ معینی را مستقیماً و بدون دخالت واسطه به ذینفع پرداخت می کنید. البته معمولاً از این چک ها به دلیل محدودیتی که دارند برای مصارف شخصی استفاده می شود.

حواله ارزی:

یکی دیگر از بهترین روش های انتقال پول در تجارت به ویژه برای تاجران بزرگ حواله ارزی است. شما با استفاده از حواله ارزی می‌توانید مبلغ مورد نظر خودتان را از طریق شبکه ارتباطی بین بانکی وصول کنید. شبکه بانکی کشورهای مختلف از روش هایی مثل حواله کتبی، تلگرافی، تلکس و سوئیفت برای انتقال ارز بین کشورها استفاده می کنند.

تراول چک یا اسکناس و مسکوک:

یکی دیگر از روش های انتقال پول در تجارت که بسیار هم رایج است انتقال اسکناس و مسکوک به وسیله قبض بین دو نفر از کشورهای مختلف می باشد. البته در انتقال وجه به این شیوه باید توجه داشته باشید که محدودیت هایی وجود دارد.

سوئیفت:

یکی از شبکه های بین المللی انتقال پول در تجارت سوئیفت است که در حقیقت یک شبکه بین بانکی جهانی بوده و ارتباط مالی بین کشورها را تنظیم می کند. با وجود اینکه این شبکه مطمئن ترین شبکه انتقال پول در جهان است اما به دلیل تحریم هایی که علیه کشور ما وضع شده است امکان اتصال به سوئیفت برای تاجران ما فراهم نمی باشد.

روش های انتقال پول در تجارت بین المللی

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است
×

حساب کاربری

برای استفاده از خدمات صادرات 98، وارد حساب کاربری خود شوید.
question