تماس
پورت های معتبر دنیا کدام هستند؟

پورت های معتبر دنیا کدام هستند؟

اگر تازه وارد دنیای تجارت شده اید و علاقه دارید در این دنیا پیشرفت کنید اولین چیزی که باید به دنبال آن باشید افزایش اطلاعات خودتان در مورد دنیای اقتصاد است. دنیای اقتصاد دنیای بزرگ و پیچیده است که مفاهیم بسیار زیادی در آن گنجانده شده است.

یکی از مهمترین مطالبی که در تجارت باید به آن پرداخته شود بررسی پورت های معتبر دنیا است. شاید این سوال برایتان ایجاد شود که منظور ما از پورت های معتبر جهانی دقیقاً چه چیزی است. در واقع منظور ما معتبرترین بنادر کانتینری و تجاری است که در جهان در حال فعالیت می باشند و اگر شما بخواهید در تجارت خودتان موفق شوید ناگزیر هستید برای انتقال محصولات از آنها استفاده کنید.

حمل و نقل دریایی مهم ترین نقش را در تجارت روز دنیا بر عهده دارد. به همین دلیل هم است که بسیاری از کشورهای دنیا سعی می‌کنند بنا در دریای خودشان را تقویت کنند. قطعاً شما هم به خوبی می دانید که چین یکی از قوی ترین اقتصادهای دنیا را دارد. چینی ها با وجود اینکه انسان هایی پرتلاش و کوشا هستند و از زمان خودشان بهترین استفاده را می برند، امکانات و زیرساخت های اقتصادی مناسبی را هم برای پیشبرد اهداف خودشان در نظر می گیرند.

در کشور چین در حال حاضر ۱۰ بندر بزرگ تجاری وجود دارد که باعث شده این کشور بتواند از راه دریا با بسیاری از نقاط دنیا ارتباط برقرار کند. البته جالب است بدانید که تا همین چند سال پیش کشور چین در زمینه دریانوردی از کشورهای دیگر ضعیف تر بود و سنگاپور بزرگترین و معتبر ترین بندر تجاری دنیا را در اختیار داشت اما طی چند سال اخیر با ساخت بندر شانگهای چین ها مجدداً توانسته‌اند قدرت اقتصادی خودشان را در دریا بالاتر ببرند. قطعاً آشنایی با پورت های معتبر دنیا می تواند به شما برای موفقیت در دنیای تجارت کمک های بی نظیری داشته باشد. تلاش ما این است که در این مطلب شما را بیش از گذشته با پورت های معتبر تجاری جهان آشنا کنیم.

پورت های معتبر دنیا

بندر مونترئال یکی از پورت های معتبر دنیا

اگر در طول سالیان گذشته دقت کرده باشید بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت از کشور ما را دارند بیشتر تمایل دارند تا کشورهایی مثل کانادا را به عنوان مقصد خودشان انتخاب کنند. این تصمیم آنها کاملا هوشمندانه است چرا که کانادا پیشرفت های چشمگیری در زمینه های اقتصادی داشته است. این کشور یکی از معتبرترین و بزرگترین پورت های تجاری دنیا را در اختیار دارد.

بندر مونترئال این کشور به عنوان یکی از پورت های معتبر دنیا شناخته می شود. البته علاوه بر اعتباری که این بندر تجاری دارد زیبایی بی نظیر آن سبب شده تا به عنوان یکی از نقاط توریستی کشور کانادا هم شناخته شود. ندر به عنوان بزرگ‌ترین بندر درون‌شهری جهان شناخته می‌شود و در حال حاضر یکی از پر رفت و آمدترین بنادر تجاری در کانادا و جهان است محل بارگیری محموله‌های تجاری بسیار زیادی است. از طریق این بندر می توان به شهرهای مهمی مثل تورنتو و دیترویت ارتباط برقرار کرد. خوب است بدانید که این بندر تجاری سالانه ۲۶ میلیون تن بار جابجا می کند.

بندر مونترئال از پورت های معتبر دنیا

بارسلونا؛ بندری معتبر در اروپا

شاید شما تنها نام بارسلونا را تا امروز به عنوان یک تیم فوتبال شنیده باشید که محبوبیت زیادی در جهان دارد و هرساله مقصد بسیاری از بازیکنان مطرح دنیا فوتبال می باشد. اما بارسلونا پیش از آن که یک تیم فوتبال باشد به عنوان یکی از قدیمی ترین و مهمترین بنادر تجاری جهان شناخته می‌شود. این بندر که از پورت های معتبر دنیا است بیش از دو هزار سال قدمت دارد. بندر به عنوان یکی از قطب های تجاری کشور اسپانیا شناخته می‌شود و در منطقه کاتالونیا به عنوان بزرگ‌ترین بندر فعالیت می کند.

البته نکته بسیار مهمی که خوب است با توجه شود این است که وجود این بندر معتبر در کشور اسپانیا هم برای این کشور فرصت است و هم به نوعی زنگ خطر می باشد. با توجه به اینکه سالیان زیادی است مردم کاتالونیا قصد استقلال و جدایی از اسپانیا دارند در صورتی که درگیری سیاسی بین حاکمیت اسپانیا و مردم این منطقه رخ دهد قطعاً بندر تجاری بارسلونا تأثیر می‌گذارد و هرگونه مشکل در این بندر اقتصاد کشور اسپانیا را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این بندر به عنوان نهمین بندر بزرگ کانتینری اروپا شناخته می شود و سالانه ۲.۵۷ میلیون جابجایی محموله را ثبت می‌کند.

بندر بارسلونا در اروپا

آشنایی با یکی از پورت های معتبر دنیا درد میامی

بندر میامی در کشور آمریکا واقع شده است یکی دیگر از پورت های معتبر دنیا محسوب می شود. این بندر به عنوان بزرگ‌ترین بندر کشتی های کروز در جهان شناخته می شود. در مورد این بندر خوب است بدانید که مقر اصلی فعالیت بسیاری از شرکت‌های تجاری و اقتصادی آمریکا و جهان است و در تحولات اقتصادی دنیا تأثیر بسیار زیادی می گذارد. این پورت تجاری مشهور در ایالت فلوریدای آمریکا ساخته شده است و سالانه ۱۷۶ هزار فرصت شغلی برای مردم این کشور فراهم می کند.

آمریکایی ها سالانه ۱۸ میلیارد دلار گردش مالی اقتصادی از این بندر به دست می‌آورند که به پیشرفت روز افزون این کشور کمک می کند. البته این بندر فقط حالت تجاری ندارد و در زمینه انتقال مسافر هم فعالیت های چشمگیری دارد. به عنوان مثال در سال ۲۰۱۰،  ۴.۳۳ میلیون نفر از طریق این بندر جابجا شده اند که یک رکورد خارق العاده در زمینه انتقال مسافر در بنادر گوناگون جهان می باشد. وجود این بندر برای اقتصاد آمریکا تاثیر بسیار زیادی دارد اما با این حال در مقایسه با دیگر بنادر موجود در این کشور میامی یازدهمین بندر بزرگ کانتینری آمریکا است.

بندر میامی در کشور آمریکا

کوبه ژاپن یکی دیگر از پورت های معتبر دنیا

ژاپنی ها سالها است که اقتصاد خودشان را با استفاده از ابتکارات مختلف تقویت کرده‌اند.  با توجه به اینکه این کشور از جزایر متعددی تشکیل شده است از دیرباز ژاپنی ها در ساخت کشتی و حمل و نقل دریایی در جهان شهرت داشتند. اگر تاریخ این کشور را مطالعه کنید متوجه خواهید شد که ژاپنی ها با استفاده از کشتی سازی توانسته اند هم تجارت خودشان را تقویت کنند و هم در مقابل بسیاری از تهاجمات تاریخی مقاومت نمایند.

بندر کوبه به عنوان یکی از مهمترین بنادر تجاری این کشور شناخته می‌شود که در استان هیوگو ژاپن واقع شده است. این شهر با وجود اینکه یک شهر بندری در ژاپن است اما به دلیل شرایط تجاری ایده آلی که دارد یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت به سمت خودش جذب کرده است. اگر بندر کوبه را از نزدیک مشاهده کنید یک ویژگی متمایز با دیگر بنادر تجاری جهان دارد و آن هم این است که در دامنه کوه روکو واقع شده است.

البته بندر کوبه در سال ۱۹۹۵ بر اثر زلزله شدیدی که رخ داد آسیب های بسیار زیادی دید و بسیاری از زیرساخت های آن نابود شد. شدت آسیب ها به گونه ای بوده است که بازسازی آنها سبب شده چندین سال این بندر شرایط تجاری خودش را از دست دهد و هنوز به موقعیت سابق خودش بر نگشته است. البته با این وجود بندر کوبه هنوز هم به عنوان یکی از پورت های معتبر دنیا شناخته می شود و تجارت در آن می تواند مفید و سودمند باشد.

کوبه ژاپن از پورت های معتبر دنیا

آشنایی با برخی پورت های معتبر دنیا در اروپا

اگر همین الان یک نظرسنجی بزرگ در سراسر جهان برگزار شود و از مردم پرسیده شود که حاضرند که کدام قاره زندگی کنند قطعاً بسیاری از آنها قاره اروپا را به‌دلیل شرایط طبیعی و امکاناتی که دارد انتخاب می کنند. البته آنها انتخاب درستی هم دارند چراکه اروپا هم شرایط بسیار خوبی برای زندگی فراهم کرده است و هم از نظر تجاری کشورهای این قاره کشورهای با اقتصاد قوی شناخته می شوند.

بندر دوور انگلیس

به عنوان یکی از پورت های معتبر دنیا در قاره اروپا شناخته می شود و علاوه بر شرایط تجاری که برای حمل و نقل بار در نظر گرفته است یکی از بزرگترین بنادر مسافربری قاره اروپا هم است که سالانه ۱۴ میلیون مسافر را جابجا میکند. در این بندر زیرساخت های لازم برای انتقال کامیون و خودروهای هم پیش‌بینی شده است و شما می توانید کالاهای مختلف خودتان را از طریق این بندر به کشورهای دیگر ارسال کنید. بندر دوور به‌عنوان یکی است پر رفت و آمد ترین بنادر تجاری جهان هم شناخته می‌شود.

بندر هامبورگ آلمان

یکی دیگر از پورت های معتبر دنیای تجارت است. این بندر تجاری در کنار رودخانه آب واقع شده است و آلمانی ها آن را به عنوان دروازه کشورشان به سوی جهان می شناسند. بندر هامبورگ بزرگترین بندر تجاری آلمان است و از نظر رفت و آمد دومین بندر بزرگ اروپا شناخته می شود. این بندر از نظر تناژ بار یازدهمین بندر معتبر تجاری در جهان است. آلمانی ها با استفاده از این بندر و دیگر فرصت های اقتصادی کشورشان توانسته اند، شرایط بازرگانی بسیار خوبی را ایجاد کنند و شرایط اقتصادی خودشان را روزبه‌روز بهبود بخشند.

بندر پیرائوس

یونانی ها هم با توجه به اینکه یکی از قدیمی ترین کشورهای جهان هستند در زمینه تجارت دریایی فعالیت‌های خوبی داشته‌اند و بندر پیرائوس را به عنوان یکی از پورت های معتبر دنیا در اختیار دارند. این بندر تجاری در امتداد ساحل شرقی خلیج سارونیک قرار دارد و سالانه ۲۴ هزار کشتی را برای حمل و نقل پشتیبانی می کند.

پورت های معتبر دنیا در اروپا

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است
×

حساب کاربری

برای استفاده از خدمات صادرات 98، وارد حساب کاربری خود شوید.
question