تماس
ترس های شروع تجارت؛ آشنایی با موانع اصلی موفقیت یک تاجر

ترس های شروع تجارت؛ آشنایی با موانع اصلی موفقیت یک تاجر

کارهای بزرگ همیشه ریسک های زیادی دارد و این ریسک ها برای بسیاری از انسان ها تبدیل به ترس های بزرگ می شوند. انسان در مسیر انتخاب های خود هر زمان با ترس مواجه شود، در حقیقت با مانعی بزرگ مواجه شده است که سبب می‌شود حرکت او به سمت موفقیت مختل گردد. قطعا هیچ کسی دوست ندارد برای رسیدن به موفقیت با مانع بزرگی مواجه شود.

ترس های شروع تجارت مانعی است که فقط تاثیرات روانی بر روی افراد می گذارد و از لحاظ روحی در آنها ایجاد مشکل می‌کند. تاجران باید تمام تلاش خودشان را بکنند تا آرام آرام ترس را کنار گذاشته و گام های بلند برای رسیدن به موفقیت های بزرگ بردارند.البته برخی از این ترس ها هم به آنها کمک می‌کنند تا خودشان را برای رسیدن به موفقیت قوی تر کنند. راه های مختلفی برای آن وجود دارد که بازرگان بتوانند با ترس های شروع تجارت مقابله کنند.

مثل آنها می تواند برای شروع کار با یک مشاوره صحبت کنند و چالش هایی که در ذهن خودشان آنها را تبدیل به ترس کرده‌اند با کمک مشاور تبدیل به اهرم هایی برای قوی کردن خودشان نمایند. تاجران می‌توانند کتاب های انگیزشی برای مقابله با ترس های خودشان بخوانند و از تجربیات دیگر اقتصاددانان بزرگ دنیا در مقابله با ترس استفاده کنند. آنها باید تلاش کنند کمتر به ترس های خودشان فکر کنند و بیشتر زمان خودشان را معطوف به کار کنند.تاجران باید رفتار های بزرگان دنیای تجارت را در هنگام مقابله با ترس تحلیل کرده و از تحلیل هایی که به دست می‌آورند برای موفقیت خودشان و عدم تکرار تجربیات ناموفق دیگر تاجران استفاده کنند.

اما اولین چیزی که نه تنها تاجران بلکه هر کسی که وارد یک حرفه جدید می شود و احساس می‌کند در این دنیای پر خطر حضور پیدا کرده است باید با آن روبرو شود، همان ترس هایی که احتمالا او زندگی تجاری خودش در آینده با آنها مقابله خواهد کرد. برای اینکه با این ترس ها بیشتر آشنا شوید در ادامه آنها را بررسی می‌کنیم و سعی می‌کنیم راهکارهای هم برای مقابله با آنها خدمت شما پیشنهاد کنیم. امیدوارم مواردی که ما خدمت شما بیان می کنیم برای شما مفید و موثر واقع شوند.

ترس های شروع تجارت

ترس های شروع تجارت؛ من تجارت بلد نیستم !!!

اولین ترس بزرگی که در دنیای تجارت با آن روبرو خواهید شد این تصور ذهنی غلط است که پیش خودتان می گویید من از تجارت چیزی بلد نیستم و قطعاً در مقابل دیگر افراد شکست خواهم خورد. شما باید با این تصور مقابله کنید. هیچ کدام از تاجران در ابتدای راه خودشان خبره و متخصص نبودند بلکه آرام آرام با تلاشهایی که داشتند و افزایش دانش تجاری خودشان توانسته‌اند موفقیت های بی نظیری در دنیای تجارت به دست آورند که امروز مردم آنها را به خاطر پشتکاری که داشته اند ستایش کنند.

مورد دیگری که باید خدمت شما بیان کنم این است که شاید این ترس تجاری به دلیل این به وجود می‌آید که فکر می‌کنید افراد دیگر از نظر دانش تجاری در مرتبه فوق‌العاده بالاتری از شما قرار دارند. واقعیت این است که فاصله دانش افراد در دنیای تجارت آنقدرها هم که فکر می کنید زیاد نیست بلکه تفاوت در بروزرسانی دانش آنها می باشد.

افرادی می‌توانند در دنیای تجارت به موفقیت برسند که اولاً با ترس های شروع تجارت مقابله کنند و دوماً سعی کنند همیشه دانش خودشان را در این زمینه به روز نگه دارد. دقت داشته باشید که آموزش هیچ وقت به پایان می رسد و بزرگترین دانشمندان جهان هم تا زمان فوت خودشان سعی می‌کنند اطلاعات جدید پیدا کنند. هر زمان در علم و دانش به این تصور رسیدید که دیگر به نهایت علم رسیده اید مطمئن باشید آنجا روز شکست شما است.

شناخت ترس های شروع تجارت

ترس های شروع تجارت؛ قضاوت دیگران

متاسفانه یکی از بزرگترین مشکلاتی که در نقاط مختلف دنیا وجود دارد اما میزان آن در کشور ما به شدت بالاتر است قضاوت دیگران است. این موضوع نه تنها تبدیل به یکی از طرح‌های شروع تجارت بلکه تبدیل به یکی از ترس های انسان در هنگام تصمیمات بزرگ می‌شود. مردم ترسو، انسانهای بزرگ را همیشه به خاطر تصمیمات جسورانه ای که می‌گیرند مورد قضاوت قرار داده و آنها را دیوانه فرض می‌کنند.

در چنین شرایطی شما دو انتخاب دارید. اول اینکه بنشینید و به حرف مردم فکر کنید و نه تنها به موفقیت نمی رسید بلکه تبدیل به یک دیوانه خواهید شد. راه دوم که برای شما وجود دارد و در ابتدای کار از راه اول به شدت سخت تر است، توجه نکردن به مردم می باشد. بله، حرف و نظر مردم در مسیر تجاری شما نباید هیچ گونه تاثیری داشته باشد. تصمیمات بزرگ همیشه با ریسک همراه است و شما باید به جای این که در هنگام گرفتن تصمیمات بزرگ به قضاوت دیگران توجه کنید، کاملاً منطقی و هوشیارانه مسیر فکری خودتان را دنبال کنید و عمر خودتان را برای حرف دیگران به هدر ندهید.

در چنین شرایطی شاید باید بگویم که ترس تبدیل به یک اهرم برای موفقیت و پیشرفت شما در دنیای تجارت می شود. البته این نکته را در ذهن خودتان داشته باشید که در مراحل مختلف تجارت که در ابتدای آن و چه در شرایط دیگر ممکن است شما با ضرر و زیان و حتی شکست مواجه شوید. اما به هیچ وجه نباید خودتان را در مقابل افرادی که شما را قضاوت کرده یا مسخره کرده‌اند ببازید.

توجه داشته باشید که شکست در کارهای بزرگ مثل تجارت اصلاً عجیب و غریب نیست و یک موضوع کاملا طبیعی می‌باشد. هیچ تاجری در دنیا وجود ندارد که تمام مراحل کار خودش را با موفقیت پشت سر گذاشته باشد و هیچ وقت دچار شکست و ضرر و زیان شده باشد. در زمان شکست شما باید صبر داشته باشید و از این شکست و تجربیات آن برای موفقیت های بزرگ آینده خودتان کمک بگیرید. این دنیا فرصت های زیادی برای موفقیت در اختیار شما قرار خواهد داد که تنها ترسهای شروع تجارت می تواند مانع از استفاده مناسب شما از این فرصت ها شود.

شروع تجارت و قضاوت دیگران

ترس های شروع تجارت؛ مشتری ندارم

یکی دیگر از بزرگترین ترس های شروع تجارت این است که شما در ابتدای کار خودتان می بینید افراد زیادی به سمت تجارت شما جذب نشده اند. طبیعتاً جذب افراد مهمترین موضوع در تجارت می باشد. شما باید افراد زیادی را به عنوان مشتری ثابت به سمت تجارت خودتان جذب کنید تا با استفاده از آنها بتوانید به موفقیت برسید. اما موضوعی که سبب می‌شود شما در ابتدای تجارت خودتان از عدم جذب مشتریان به ترسید دقیقاً این است که شما در همان ابتدا به دنبال مشتریان ثابت و بزرگ می گردید.

شما نمی‌توانید در ابتدای کار خودتان مشتریان پر و پا قرص زیادی پیدا کنید. طبیعتاً مردم به سمت تجارت های نوپا به سختی جذب می‌شوند و شما باید از تمام خلاقیت خودتان و تیم کاری همکار تان استفاده کنید تا بتوانید مردم را مجبور به استفاده از محصولات خودتان کنید.

علوم مختلفی مثل بازاریابی تجاری و خلاقیت رسانه ای می‌تواند در این زمینه برای رساندن شما به موفقیت کمک تان کند و ترس از جذب مشتری را تبدیل به یک فرصت بی نظیر نماید. ضمناً توجه داشته باشید که حتی بدون این خلاقیت ها هم مردم آرام آرام به سمت شما جذب می شوند و نباید در جذب آنها عجله داشته باشید. صبر، یکی از فاکتورهای مهم موفقیت در دنیای تجارت و مقابله با ترس های شروع تجارت می باشد.

جذب مشتری مهمترین موضوع در تجارت

ترس های شروع تجارت؛ هیچ چیز مطابق پیش بینی و برنامه ریزی من نیست!!!

اینکه شما برای تجارت خودتان برنامه ریزی داشته باشید و با استفاده از تحلیل هایی که به دنیای تجارت انجام می‌دهید پیش‌بینی‌هایی هم کنید اتفاقاً کار بسیار خوبی است. اما موضوع بسیار مهمی که وجود دارد این است که باید در پیش‌بینی و برنامه‌ریزی خودتان کاملاً منطقی باشید. دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم دنیای ریسک احتمال است. هر برنامه ریزی و پیش بینی شما در این دنیا با ریسک همراه می‌باشد.نباید انتظار داشته باشید که ریسک پیش‌بینی‌های شما در شروع تجارت پایین باشد و با اطمینان کامل اقدام به برنامه ریزی کنید. میزان ریسک تجاری شما در طول زمان کاهش پیدا می‌کند و این موضوع عجیبی نیست.

تحلیلگران بزرگ اقتصادی جهان هم در بهترین حالت پیش بینی هایشان ۷۰ درصد یا ۸۰ درصد به موفقیت ختم می شود. برای شما که تازه وارد دنیای تجارت شده اید این میزان در بهترین حالت ۵۰ درصد است. شما باید سعی کنید همیشه خودتان را برای مواقع اضطراری و حوادث پیش بینی نشده آماده نگهدارید. در چنین شرایطی به جای آن که اضطراب و ترس بر شما غلبه کند باید از خلاقیت و هوش تجاری خودتان برای تبدیل چالش‌ها به فرصت ها استفاده کنید.

این نکته را هم همیشه در گوشه ذهن خودتان داشته باشید که هیچ تاجری در دنیا نیست که بدون ترس و خجالت خودش را شروع کند. تاجر ایرانی در دنیا موفق هستند که ترس های شروع تجارت را در زندگی تجاری خودشان بگنجانند و از آنها برای موفقیت خودشان به عنوان یک اهرم استفاده نمایند. مطمئن باشید شما هم می توانید در دنیای تجارت موفق شوید هرچند ریسک و ترس‌های این تجارت بسیار هم زیاد و سخت باشند. هرچند که شما در کشور ما ممکن است علاوه بر خطراتی که به طور معمول در تجارت وجود دارد خطرات دیگری مثل تحریم را هم تحمل کنید. اما برای تبدیل شدن به یک تاجر بزرگ شما باید از تمام خطرات و ترس ها عبور نمایید.

برنامه ریزی برای تجارت

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است
×

حساب کاربری

برای استفاده از خدمات صادرات 98، وارد حساب کاربری خود شوید.
question